DISCGOLFOVÉ HŘIŠTĚ PENZION KONOPIŠTĚ

Vítejte na jednom z nejmenších discgolfových hřišť na světě, kde si můžete vyzkoušet rychlou hru na 18 jamek. Jedná se o ochutnávku discgolfu. Hřiště je rozděleno na dvě části. Praktická část pro hody na střední vzdálenosti a dohazovací zónu. Můžete kombinovat dohromady, nebo i zvlášť.
Pokud vás hra nadchla a chcete si vyzkoušet discgolf na ploše, která odpovídá rozměrům turnajového hřiště MIstrovství České republiky, informace a potřebné vybavení obdržíte na recepci Penzion Konopiště.

Discgolf je sportovní outdoorová aktivita pro všechny generace bez rozdílu věku, která vychází z pravidel golfu. V discgolfu však namísto golfových míčků používáme speciální discgolfové talíře (frisbee) a hází se na speciální discgolfové koše (jamky). Počátky discgolfu sahají až do 70. let minulého století, kdy se začal rozmáhat ve Spojených státech amerických. Své příznivce si získává po celém světě. Napomáhá tomu především fakt, že discgolf vychází z jednoduchých pravidel a může se hrát prakticky kdekoli. Discgolf je možné hrát rekreačně nebo i na nejvyšší siutěžní úrovni. Hru zvládnou i menší děti v doprovodu starších osob. Profesionálové používají na hody sadu asi 10 až 20 druhů létajících discgolfových talířů. Discgolfové talíře se liší doletem, dráhou letu a stáčivostí během letu. Na začátek si určitě vystačíte s našimi 3 typy profi frisbee talířů.